dosh

 

 Управління освіти

dosh

  Нормативно-правова база

dosh  ЦПРПП

Gallery Icon Заклади загальної середньої освіти

Contact IconЗаклади дошкільної освіти

dosh

Позашкільні заклади

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

Contact IconІРЦ

Contact Icon

Дистанційне навчання

Contact Icon

Публічні закупівлі

07 лютого 2017 року відбувся майстер-клас учителів географії з формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії

  

    07 лютого 2017 року на базі  навчально-виховного комплексу «Спеціалізована загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області відбувся майстер-клас учителів географії  Лісової Тамари Вікторівни, учителя географії НВК «ЗОШ  I-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» Обухівської міської ради Київської області, Захарченко Алли Георгіївни, учителя географії НВК «СЗОШ I-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області, Безкровної Тетяни Миколаївни, учителя географії НВК «СЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням української мови та літератури – ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1 імені А.С. Малишка» Обухівської міської ради Київської області»з теми: «Формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії».

У заході взяли участь:

Мигаль Марина Леонтіївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Обухівської  міської  ради;

Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;

Капітоненко Ольга Степанівна, завідувач міського методичного кабінету;

Коновал Антоніна Іванівна, директор навчально-виховного комплексу «Спеціалізована загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області;

Жевага Валентина Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу «Спеціалізована загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради  Київської області;

учителі географії міст: Обухова, Бучі, Фастова та районів: Васильківського, Згурівського, Обухівського й Таращанського. Усього – 16 осіб.

Під час  проведення майстер-класу  було розглянуто такі питання:

  1. Формування предметних компететентностей учнів на уроках географії.
  2. Моделювання уроку географії у 7 класі з теми «Північна Америка. Географічне положення. Відкриття та освоєння материка».
  3. Створення тестів для перевірки предметних компетентностей учнів з теми «Північна Америка».
  4. Екскурсія на підприємство ТОВ «Алеана».
  5. Круглий стіл: «ТОВ «Алеана» – сучасне виробниче підприємство».

На початку заняття, у ході доповіді з теми «Формування предметних компетентностей учнів на уроках географії» Лісова Тамара Вікторівна у своєму виступі, який супроводжувався цікавою презентацією, зазначила, що в Концепції нової української школи визначено 10 ключових компетентностей, серед яких важливою для вчителів географії є також компетентність в природничих науках та технологіях. Звернула увагу, що в основу побудови змісту й організації процесу навчання географії покладено компетентнісний підхід, відповідно до якого кінцевим результатом є сформовані ключові, міжпредметні та предметні компетентності учнів. Географічні компетентності можна розділити на п’ять груп:

  • Природнича компетентність
  • Соціально-економічна компетентність
  • Екологічна компетентність
  • Просторова компетентність
  • Краєзнавча компетентність.

Далі Захарченко Алла Георгіївна провела майстер-клас щодо підготовки та проведення уроку для учнів 7 класу на компетентнісній основі з теми «Північна Америка. Географічне положення. Відкриття та освоєння материка» з використанням різноманітних інноваційних та інтерактивних методів і прийомів роботи, які розкривають технологію педагогічної системи роботи вчителя.

На завершення теоретичної частини Безкровна Тетяна Миколаївна поділилася досвідом створення та використання  тестових і практичних завдань для перевірки сформованих компетентностей учнів з теми «Північна Америка». Слухачі заняття виявили зацікавленість у створенні та вирішенні даних завдань.

Під час практичної частини заходу було проведено екскурсію на сучасне підприємство хімічної промисловостіТОВ «Алеана», де відбулося ознайомлення з виробничими процесами та технологією виготовлення виробів з пластику (сміттєвих контейнерів, меблів, господарчих товарів тощо). Після завершення екскурсії відбувся круглий стіл «ТОВ «Алеана» – сучасне виробниче підприємство» в якому взяли участь працівники підприємства та дали вичерпні й професійні відповіді на численні запитання учасників заходу.

   

Учителі-практики висловили подяку авторам майстер-класу та організаторам за актуальний, змістовний методичний захід, проведений на високому організаційному і науково-методичному рівні.

Рекомендації майстер-класу

Із метою успішної реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, активізації пізнавальної діяльності учнів, формування їхніх ключових компетентностей у процесі навчання географії, усвідомлюючи роль учителя у підвищенні якості географічної освіти  в сучасній українській школі з метою забезпечення компетентнісно-орієнтованого навчання учасники заходу  рекомендують:

  1. Для реалізації компетентнісного підходу вчитель повинен оволодіти такими навичками:
  • працювати в команді;
  • приймати самостійні рішення;
  • мобільно перебудовуватися;
  • ставити і вирішувати нові професійні задачі;
  • самостійно вивчати і запроваджувати професійні новації.
  1. Підготувати навчально-методичний посібник: «Формування предметних компетентностей учнів на уроках географії».