dosh

 

 Управління освіти

dosh

  Нормативно-правова база

dosh  ЦПРПП

Gallery Icon Заклади загальної середньої освіти

Contact IconЗаклади дошкільної освіти

dosh

Позашкільні заклади

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

Contact IconІРЦ

Contact Icon

Дистанційне навчання

Contact Icon

Публічні закупівлі

22 січня – День Соборності України

Результат пошуку зображень за запитом "День соборності"

   День соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

   Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї. Отож, зрозуміло,  чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, саме, 21 січня 1990 року став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної держави України.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено «…враховуючи політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року №42/99. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в  єдності українських земель.

А поразка УНР нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною. У нинішніх умовах боротьба за зміцнення єдності народу навколо ідеї соборної Української держави, утвердження свободи, демократії і європейської інтеграції стали надзвичайно актуальними.

З метою  забезпечення національної єдності та громадянської злагоди у загальноосвітніх  навчальних закладах області рекомендуємо провести:

  • тематичні наукові конференції, “круглі столи”, тематичні вечори, уроки історії, виховні години  “День соборності України – символ національного єднання українського народу”, “Соборна незалежна Україна”, “Ланцюг історії не перерветься”, “Великий день єднання”, диспут “Чи є «Соборність» актуальною проблемою сьогоднішньої України?”; екскурсії до краєзнавчих музеїв області, в експозиціях яких є матеріали про національно-визвольні змагання початку ХХ століття в Україні; конкурс історичних нарисів серед учнів 11-х класів на тему: “Злука”українських земель 1919р. та їх “возз’єднання” 1939р.: події, факти, персоналії”; літературні читання у гуртках художнього слова, літературних та театральних студіях;

організувати:

  • постійно діючі експозиції, виставки, що ілюструють події національно-визвольних змагань українського народу, участь у них видатних діячів Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки; підготовку до відзначення ювілейних річниць від дня народження видатних діячів Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки; наукові дослідження членів Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді з даної проблеми.