dosh

 

 Управління освіти

dosh

  Нормативно-правова база

dosh  ЦПРПП

Gallery Icon Заклади загальної середньої освіти

Contact IconЗаклади дошкільної освіти

dosh

Позашкільні заклади

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

Contact IconІРЦ

Contact Icon

Дистанційне навчання

Contact Icon

Публічні закупівлі

22 червня – День скорботи й вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Методичні рекомендації щодо відзначення у 2015 році
Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Т.О. Гребенчук,
методист навчально-методичного
кабінету історії та правознавства

 

     Щорічно ми відзначаємо Дні скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, річниці визволення України від нацистських загарбників та перемоги у війні 1941-1945 рр.Доля склалася так, що Україна потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту. Метою нацистських завойовників стало не лише "освоєння життєвого простору" на Сході, а й тотальне поневолення й фізичне знищення цілих народів. Україна сповна відчула на собі гітлерівський "новий порядок", жертвами якого стали мільйони наших співвітчизників. Підриваючи генофонд народу, керівництво Німеччини не лише здійснювало політику відкритого геноциду, а й проводило лінію на обезлюднення України. На примусові роботи до рейху було вивезено мільйони громадян республіки, значна частина яких так і не повернулася на Батьківщину.

     Жертви, якими оплачена перемога над нацизмом і фашизмом, навіть сьогодні точно не підраховані. Збитки, заподіяні окупантами та бойовими діями, на десятиліття позначилися на економічному розвитку держави, а демографічні та соціальні втрати відчуваються і донині. А хто може описати морально-психологічні наслідки війни, страждання вдів, сиріт, інвалідів?Час, що минув від останніх залпів боїв, дещо пригасив гостроту сприйняття тих подій, зменшив інтерес молоді до історії війни. Однак для всіх, хто пережив воєнне лихоліття, хто втратив у вихорі війни рідних, вона залишається близькою і сприймається з невгамовним болем.Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях – Україна встановила її Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні».

     З метою належного відзначення цієї трагічної дати, 22 червня 2015 року у пришкільних оздоровчих таборах області рекомендуємо: 
провести покладання вінків і квітів до пам’ятників загиблим у роки Другої світової війни, меморіалів та військових поховань; бесіди, круглі столи, науково-практичні конференції, семінари, вечори пам’яті з метою висвітлення об’єктивної інформації про події, які відбувалися в Україні у 1941-1944 роках;організувати книжкові експозиції, тематичні виставки архівних матеріалів, мемуарної літератури, художніх творів, виставок фотографій і плакатів; шефську допомогу громадянам, які постраждали від нацистської окупації; збір документальних матеріалів та свідчень учасників війни для поповнення фондів шкільних музеїв; наукові дослідження учнів – членів обласного територіального відділення Малої академії наук України із зазначеної проблеми;залучити учнівську молодь до впорядкування пам’ятників та місць поховання загиблих у боях з нацистськими загарбниками; пошукових експедицій щодо з’ясування долі вихідців з України, які загинули (пропали безвісти) під час війни 1941-1945 років.