Червоний чи зелений – що означають епідемічні рівні для шкіл
Про це повідомили на сайті міністерства.
“Здебільшого, здобувачі освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоби навчальний процес відбувався, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень.
Органи управління освітою, керівники закладів освіти отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину”, – запевнив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один із рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. Рівень визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатом оцінювання епідемічних показників у регіоні.
- На території регіонів із “помаранчевим” рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами в групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
- На території регіонів із “червоним” рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.
- На території регіонів, з “помаранчевим” та “червоним” рівнямидержавна влада та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в межах своєї компетенції.
Раніше заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій наголосила, що з 1 вересня школи не переводитимуть обов’язково на дистанційну форму навчання – усе залежатиме від епідемічної ситуації.
У МОН розглядають три сценарії початку навчального року:
- Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі
- Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно.
- Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.
Найімовірнішим вважають останній сценарій, за яким передбачено:
- дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);
- скасування масових заходів і екскурсій;
- збори педколективів у дистанційній формі;
- запобігання скупчення великої кількості людей;
- розмежування потоків школярів, залежнос від їхнього віку;
- проведення окремих різновидів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;
- особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їхнього захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;
- повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде;
- на карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);
- вчителям не будуть щотижня робити тести;
- іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися.