dosh

 

 Управління освіти

dosh

  Нормативно-правова база

dosh  ЦПРПП

Gallery Icon Заклади загальної середньої освіти

Contact IconЗаклади дошкільної освіти

dosh

Позашкільні заклади

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

Contact IconІРЦ

Contact Icon

Дистанційне навчання

Contact Icon

Публічні закупівлі

Не цурайтесь, люди, мови..

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят, стол и в помещении На данном изображении может находиться: в помещении

На данном изображении может находиться: 12 человек, люди стоят, ребенок и в помещенииНе цурайтесь, люди, мови,

Не цурайтесь роду.

Як зачахне рідне слово,
Не буде народу

Під таким девізом проходили заходи до Дня української писемності та мови у ЗОШ І-ІІІ ст..№2.

Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

Бібліотекар школи Лиса В.М. підготувала виставку майстрів пера Обухівщини, які збагачують нашу мову. Вчителями-словесниками була представлена виставка словників української мови «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи», проведена бесіда з учнями школи щодо користі цих книг, що потрібно заглядати у словник, щоб опанувати словесне багатство нашої мови. Словники – це невичерпне джерело знань, «…це пишний яр, а не сумне провалля...».

Учні 8 класу (класний керівник Гордієнко В.В.) підготували стіннівку про Нестора Літописця. Вчителем образотворчого мистецтва Комарніцькою О.В. був проведений конкурс малюнків «Золота осінь» та ілюстрацій до українських народних казок.

Учні 10 класу (9 чоловік) разом із вчителями української мови Поліщук В.В. та Загірньою Н.П. долучилися до написання радіодиктанту національної єдності «Крила України». Класовод 2 класу Павліченко В.П. провела урок-інсценізацію українських народних казок. Вчитель української мови Загірня Н.П. перевірила знання учнів 6 класу з української мови під час інтелектуальної гри-конкурсу «Мово українська, мово солов’їна”. Клас був поділений на 2 команди (команда хлопців «Козачки» та команда дівчат «Ромашка»). Учні показали свої знання з лексикології, фразеології, народної творчості, продемонстрували своє логічне мислення. З перевагою в один бал перемогу здобула команда «Козачки».

У цей день у ЗОШ І-ІІІ ст..№2 стартував XIXМіжнароднийконкурс з української мови імені Петра Яцика. Крім того, класними керівниками проводилися тематичні години спілкування ««До мови торкнемося серцем», «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить”, «Мово рідна – слово рідне!».

Кожен із нас повинен пам’ятати. Що найціннішим у житті кожної людини є рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіхпочатківлюдського бутя. Бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідноїмови, болюдина, яка забула свою мову, не живе, а існує.

Заступник директора з НВР

Загірня Н.П.