Щоб знати, треба навчатись
Одним із незмінних пріоритетів людства упродовж усього періоду його існування є безпека дитини. Діти, як ніхто інший, мають право бути захищеними, і найкращий захист для них – уміння діяти у надзвичайних обставинах, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, мати усвідомлені штампи поведінки, дотримання яких є запорукою успішного подолання усіх негараздів, викликаних несприятливими умовами сучасного суспільства. Провідна роль в цій справі належить навчальним закладам, педагоги яких повинні грамотно, системно і цікаво підготувати та навчити молодь захистити себе в життєво небезпечних випадках.
Учнівський колектив НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- ліцей» Обухівської міської ради впродовж навчального року вивчав теми з цивільного захисту на уроках «Основ здоров’я», «Захисту Вітчизни», під час проведення виховних годин, бесід з основ безпеки життєдіяльності, а от практичне відпрацювання дій за сигналами цивільного захисту здійснювалося під час проведення Дня ЦЗ, який і було проведено 20 квітня 2018 року.
Як завжди, на такі заходи до школи приходять гості, які знають, що передача досвіду дітям та молоді – це найкраща інвестиція в безпечне майбутнє країни і сьогодення – не виняток. На лінійці були присутні: Глушко Л.В. - методист міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради; підрозділ 43 Державної пожежної рятувальної частини з охорони ПрАТ «Київський КПК» (м. Обухів) разом з підполковником служби ЦЗ Прищепою В.М. та фахівцем персоналу капітаном служби цивільного захисту Омельченко Г. І.; Руслан Трегуб - волонтер БО «Допомога військовим Обухівщини», Шкурко С.В. – інспектор з ювенальної превенції майор Обухівського відділу поліції, Володимир Лукашенко – провідний інженер цивільного захисту Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами.
Почався День цивільного захисту із тематичних виховних годин, на яких класні керівники визначили основні завдання ЦЗ, вкотре ознайомили учнів з причинами виникнення надзвичайних ситуацій. Далі було проведено оповіщення учасників навчально-виховного процесу про виникнення умовної пожежі в школі. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення школи та вийшли на територію закладу для проведення лінійки.
На лінійці було наголошено, що у бурхливому морі сучасного техногенного світу День цивільного захисту сприймається як невід’ємна частина навчально-виховного процесу, як популяризація безпечного способу життя серед наших дітей і підлітків, як спосіб підвищення рівня практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях.
У цей день гості заходу та вчителі намагалися «наблизити» дитину до надзвичайної ситуації, поставити перед вибором: як бути? як діяти. Школярі мали змогу не тільки подивитися на практичні дії рятувальників, які ліквідовували умовні пожежі, рятували потерпілого з приміщення за допомогою рятувальної драбини, надавали домедичну допомогу потерпілим, а й безпосередньо могли поспілкуватися з рятувальниками та побачити професійну пожежно-рятувальну техніку. Учні могли не лише стояти поруч цієї техніки та фотографуватися, а й відчути на собі присмак професії рятувальника – посидіти за кермом справжніх пожежних машин, потримали в руках водяний шланг, послухали цікаву розповідь про засоби пожежогасіння, важливість та відповідальність роботи пожежників, їхню сміливість при виконанні свого обов’язку.