Зберегти рідну мову − захистити культурну спадщину
Міжнародний день рідної мови був заснований в 1999 році рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою сприяння розвитку мови і культури. А підштовхнуло до такого кроку сумна подія, що сталася у Бангладеш саме 21 лютого, де загинули студенти, які відстоювали рідну мову. Зберегти рідну мову − захистити культурну спадщину.
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася всі навчальні заклади міста.
Відкриття тижня розпочалося традиційно з демонстрації учнівських тематичних стіннівок, вітальних листівок та виставок, що підготували бібліотекарі навчальних закладів.
Класні керівники ознайомили учнів з історією свята рідної мови, з першими навчальними посібниками, з найвизначнішим твором Нестора Літописця, з поняттями «слово» та «мова», поглиблювали та закріплювали знання учнів про рідну мову, про мови народів світу. Протягом тижня проводилися тематичні класні години, виховні години, мовні вікторини, інформаційні хвилинки, конкурси, молодіжні дискусії, ярмарки крилатих висловів, інсценування творів, зустрічі з письменниками рідного краю, калейдоскопи, відеолекторії, діти створювали своїми руками вітальні листівки, складали вірші, готували агітаційні плакати, одним словом, показували свої мовні знання та проявляли креативність.
А також 21 лютого з ініціативи філії Інституту модернізації змісту освіти та за підтримки Міністерства освіти і науки України учні школи взяли участь у написанні «диктанту єдності» українською мовою «Без мови немає народу».
Метою було донести до дітей інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості.
Більше інформації про Міжнародний день рідної мови у навчальних закладах на сайті Методичного порталу учителів суспільно-гуманітарних наук міста Обухова: http://obmetportal.at.ua